Temmuz, 2020 | Voice Pop

TikTok Fenomeni

Her birkaç yılda bir, yeni bir uygulama sosyal medyayı kullanma şeklimizi yeniden tanımlıyor. 2020, TikTok’un devraldığı yıla benziyor.

Çocuklar bayılıyor. Diğer herkes bunun zaman kaybı olduğunu söylüyor. Ancak popülaritesini inkar etmek yok.

İster beğenin ister beğenmeyin, yeni platformlar kültürün zeitgeistini yakaladığı için sosyal medyada gerçekleşen büyük bir göç var. Etkileşim için daha yeni ve daha benzersiz yollar sunarlar.

Yeni sosyal medya platformlarının kitlesel olarak benimsenmesi sürekli döngülerden geçiyor. 2005’te Myspace’ten, 2008’de Facebook’a ve ardından 2014’te Instagram’a (Snapchat tarafından kısa bir arayla) geçme. Yeni bir platforma geçiş her zaman isteksizdir, ancak sonunda platformun popülaritesi hepimizi katılmaya zorlar. .

2020’de TikTok tahtın en yeni yarışmacısıdır. Müzik dudak senkronizasyonu ve mikro video içeriğinin bir karışımı olan TikTok, ilk başta anlaşılması kolay bir platform değildir.

TikTok, 25 yaşın üzerindeki herkes için hala keşfedilmemiş bir bölgedir. Z Kuşağı ile son derece popüler olan TikTok, günümüzün hiper bağlantılı dünyasında büyümenin ne anlama geldiğine bir bakış. Facebook’taki kullanıcıların büyük çoğunluğu bugün 40 yaş ve üstü , Instagram ise 20-40 yaş arası kullanıcılar arasında daha popüler.

Bu yazıda, TikTok’un sahibi olan TikTok’un tarihine ve kullanıcıların ve reklamverenlerin platformdan nasıl faydalandıklarına bakacağız.