Protesto temyiz Hong Kong lideri

Tarih 30th Eylül 2014 Yazan Gamze Sayman

Büyük kalabalıklar durma noktasına topraklarının bir bölümünü getirmeye devam Hong Kong lideri CY Leung, onların kampanya “derhal” durdurmak için demokrasi yanlısı protestocuları çağırdı.

Binlerce insan onlarca çeşitli alanlarda sokaklarda engelleme edilmiştir.

Protestocular Pekin, Hong Kong sonraki lideri için ücretsiz bir oy vermek istiyorum, bir şey Pekin reddetti.

Merkez Salı gecesi bizzat protestocuları karşılamak için Sayın Leung çağırdı İşgal.

Bir basın toplantısında, demokrasi yanlısı grup da acil araç geçmesine izin vermek için protesto alanlarda “insani koridorları” açacağını söyledi.

Sokaklar insanlar esas uyku ve temizleyerek, Salı günü nispeten sessiz.

Ama kalabalıklar 1 Ekim öncesinde Çin Ulusal Günü şişmeye ayarlanmış beklenen edildi. Çarşamba Komünist Çin’in kuruluşunu işaretleme ulusal bir bayramdır.

Hafta sonu polisin göz yaşartıcı gaz ve biber gazı kullanılan, ancak çevik kuvvet polisi yana çekilmiş olması ve protestocular sakin kalır.

Bazı okullar ve bankalar kapalı kentin önemli parçaları, protestocular tarafından bloke ediliyor.

Protestocular Bay Leung, başkanı, istifa etmek istiyorum.

Ama onun kaldırma, Hong Kong’un sonraki lideri yerine seçmenler tarafından değil, 2012 yılında gibi, bir komite tarafından seçilmiş olmanın anlamına geleceğini söyleyerek, onların taleplerini reddetmek için ortaya çıktı.

Protestolara polis müdahalesi kızdırdı öğrencilerin, Occupy Merkez grubun destekçileri ve diğerleri dahil – – O da protestoculara çağırdı eve gitmek için.

“Occupy Merkez kurucuları hareket kontrolü çıkıyorum eğer bunu durdurmak için, diyorlar ki defalarca söylemişti,” Bay Leung dedi.

Yorum