Netflix tam uzunlukta film serbest

Tarih 30th Eylül 2014 Yazan Gamze Sayman

Ang Lee’nin Oscar ödüllü dövüş sanatları filmi Crouching Tiger için netice, Hidden Dragon Netflix ve Ağustos ayında IMAX sinemalarında gösterilecek.

Netflix 40’tan fazla ülkede, 50 milyon abonesi bulunuyor.

Firma zaten kendi televizyon programlarını, Kartlar özellikle siyasi temalı Evi üretir.

“Film-gidiş deneyimi hızla ve derinden gelişiyor, ve Netflix bu hareketin ön planda tartışmasız,” Harvey Weinstein, Weinstein Company eş başkanı söyledi.

“Biz Netflix ile harika bir ilişki sürdürmekte ve bu şaşırtıcı ve ilginç bir hikayenin bütün dünyada hayranları için son bölüm getirerek olmak müthiş heyecan duyuyoruz.”

Tiger, Hidden Dragon Crouching devamı: Yeşil Legend, Çin aksiyon yıldızı Donnie Yen Sessiz Kurt adında bir karakter olarak kadrosuna katıldı iken, eski Bond kızı Michelle Yeoh, savaşçı Yu Shu Lien-olarak onun rolünü canlandıracak göreceksiniz.

Ancak, yönetmen Ang Lee, netice filme dönen olmayacak. Bu görevleri zaten Yeni Zelanda’da çekimlerine başladı Çinli yönetmen Yuen Wo-Ping, tarafından ele alınmıştır.

Bu Netflix Weinstein Company ile çalıştı ki ilk kez değil. İki Aralık ayında İtalyan kaşif Marco Polo hakkında bir drama dizisi serbest bırakmak için ayarlanır.

Geçen hafta, Netflix Weinstein Company ve üretim grubu Endemol ayrı bir anlaşma, ilk BBC yayınlanan bir tarihsel drama peaky Blinders haklarını satın aldı.

Yorum