Microsoft Windows 10 sistemi tanıldı

Tarih 30th Eylül 2014 Yazan Gamze Sayman

Microsoft, Windows 10, bir sonraki işletim sisteminin adı olacağını duyurdu.

Windows 8 – seçimdir, çünkü son sürüm bir sıçrama temsil akılda bir sürpriz yataktır.

Yazılım, tek bir mağazadan satılan uygulamaları ile, PC’ler ve Xbox oyun konsolları, akıllı telefonlar ve tabletlerden cihazlar geniş bir yelpazede üzerinde çalışacak.

Firma, benimsenmesi yardım için BT yönetim sistemlerinin mevcut ile uyumlu olacağını söyledi.

Windows 8 bu dokunmatik ekran ve fare ve klavye kontrolleri hem uygun kullanıcı arayüzleri sağlamak için teşebbüs şekilde eleştiriliyor.

İşletmeler genellikle BT dahil yeni teknolojiler ile kulpları almak için bir şans personele vermek için işçilere bunu sunmadan önce yeni bir işletim sisteminin yayımlanmasından yaklaşık bir yıl sonra bekleyin.

Windows 8 ilk satışa çıktı ve evlat edinme hala düşük olduğu ama neredeyse iki yıl oldu.

“Microsoft Windows 10 sağ olsun benim için son derece önemli,” danışmanlık Forrester için Microsoft’a kapakları David Johnson, dedi.

“Windows 8 şu an sadece yaklaşık beşte biri organizasyonlarda tarafından çalışanlara sunuluyor., Windows 7 hala masaüstü ortamında işletme için de facto standart.

“Microsoft, tüm dünyada kurumsal işgücünün elinde iyi ve en son teknolojiyi elde edebilmek için devam etmek için, bunu yapmak için bir araç olması için var – ve Windows 9 en iyi vurulur.”

Bir bütün olarak masaüstü PC’ler arasında sadece% 13.4 anda, Windows 8 veya Windows 8.1 çalıştırmak araştırma şirketi NetMarketshare göre .

Aksine,% 51.2, Windows XP, artık Microsoft tarafından desteklenen bir sürümü tarafından Windows 7 ve% 23,9 ile güçlendirilmiştir diyor.

Yorum