HK protestocular polisi hareket için hazırladı | Voice Pop

HK protestocular polisi hareket için hazırladı

Tarih 6th Ekim 2014 Yazan Gamze Sayman

Demokrasi yanlısı savunucuları Yüzlerce öncesinde onları çekilmesi için hükümet tarihine Hong Kong sokaklarında kamp vardır.

Polis Önümüzdeki saatlerde zorla bunları kaldırmak için çalışacağız birçok şüpheli.

Hong Kong’un lideri devlet daireleri ve okulların Pazartesi günü açılacağını söyledi, ve sosyal düzen restore edilecek.

Hong Kong 2017 yılında seçimleri tuttuğunda Protestocular veteriner adaylar Çin’in planları öfkeli.

Onlar Pekin’de merkezi hükümet Bölgenin lideri için tamamen özgür bir oylama izin talep ediyorlar.

Protesto gruplar hükümet karargahına girişi engelleme yalanladı ve memurların engel olmadan işine geri dönebildi ısrar ettiler.

Hong Kong BBC’nin John Sudworth bazıları göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve tutuklama korkuyorlar, maddi kazançları için dışarı tutmak istiyorum, ve diyalog açmak için zaman olduğunu düşünüyorum diyor.

Daha önce gruplar onlara saldırılar incelendi ve protesto siteleri zorla temizlendi olmasaydı onlar görüşmelerin hükümetin teklifini kabul edeceğini söyledi.

Taraflar görüşmelerin düzenlenecek gereken temel ilkeleri üzerinde anlaşamaması Ama resmi bir diyalog başlatılması konusunda tartışmalar durakladı.

Görüşmeler için Umut
Muhabirimiz numaraları kaç polis tarafından beklenen kuvvetli tahliye karşısında cesur bir son standı zevk yok gibi, son günlerde azaldı diyor.

Hong Kong İcra CY Leung polis toplumsal düzeni devam ettirmek için gerekli tüm önlemleri almak için bir sorumluluk vardı ki uyarı, gösterileri bitirmek için protestocuların üzerine aramıştı.

Öğrenci Hong Kong Federasyonu (HKFS) her zaman Pazartesi günü işe dönmek değil çalışanlar için hiçbir neden yok olduğunu ekleyerek, hükümet merkezinde erişimi muhafaza söyledi.

Yorum