Billy Elliot canlı eleme İngiltere sineması gişe rekoru

Tarih 2nd Ekim 2014 Yazan Gamze Sayman

Billy Elliot özel bir tarama Müzik Canlı İngiltere ve İrlanda gişe, bir olay sinema serbest bırakılması için bir ilk katladı.

Londra Victoria Sarayı’na Pazar canlı akışı rekor £ 1.9m aldı.

Müzikalin ayarları biri – O eski Easington Colliery Madenciler Enstitüsü dahil İngiltere’de yaklaşık 553 noktada ekranlı, aynı zamanda canlı bir olayın geniş şimdiye açıklaması oldu.

Denzel Washington’ın ekolayzır TL 1,89m iki ile açıldı.

Özel gösterim hosting kasaba salonları ve tiyatrolar olmak üzere birçok bölgesel mekanlarda gördü ancak Billy Elliot 96’dan az yerlerde gösterildi 1980’lerde ABD TV dizisi dayalı film,.

Müzikal Doktor tarafından belirlenen önceki olay sinema rekorunu Kim 440 konumları arasında £ 1.8m aldı Doktor geçen yıl, 50. yıldönümü özel gün.

Dans tutkusunu keşfeder kuzey maden kasabasında bir gencin hikayesini anlatan, Billy Elliot sekiz ülkeye yayınlandı.

Billy özel bir finali için bir araya geldi oynamıştır – üç orijinal döküm üyeleri de dahil olmak üzere – canlı şov 25 eski ve mevcut aktörleri gördüm.

Bu yönetmen Stephen Daldry tanıttı ve Müzikal besteci Sir Elton John, özel bir mesajı yer aldı.

Daldry’nin olayı “büyük bir kutlama” dedi.

“Eski Billys olması, önce gösteri olmuştu ülke çapında tüm çocuklar, ben gerçekten gösterinin mirasını gösteriyor düşünüyorum -. Olağanüstü eğitim ve olağanüstü yetenek ve fırsat gerçekten güzelleşmek için bu sahip çocuklar”

Encore gösterimleri 02-05 Ekim gelen İngiltere’de yaklaşık 350 sinemalarında gerçekleşecek.

Başka bir yerde gişe grafikte, animasyon film Boxtrolls üç numaraya üst noktaya düşen bülteninin üçüncü haftasında £ 1.13m aldı.

Biz Bizim Holiday On Ne Yaptığını Billy Connolly komedi £ 603,062 ile beş Liam Neeson eylem ile, 811.087 £ ile dördünde Mezar taşları arasında A Walk açıldı.

Yorum