HK protestocular polisi hareket için hazırladı

Tarih 6th Ekim 2014 Yazar Gamze Sayman YazdI 0 Yorum Kategori: Haber

Demokrasi yanlısı savunucuları Yüzlerce öncesinde onları çekilmesi için hükümet tarihine Hong Kong sokaklarında kamp vardır.

Polis Önümüzdeki saatlerde zorla bunları kaldırmak için çalışacağız birçok şüpheli.

Hong Kong’un lideri devlet daireleri ve okulların Pazartesi günü açılacağını söyledi, ve sosyal düzen restore edilecek.

Hong Kong 2017 yılında seçimleri tuttuğunda Protestocular veteriner adaylar Çin’in planları öfkeli.

Onlar Pekin’de merkezi hükümet Bölgenin lideri için tamamen özgür bir oylama izin talep ediyorlar.

Protesto gruplar hükümet karargahına girişi engelleme yalanladı ve memurların engel olmadan işine geri dönebildi ısrar ettiler.

Hong Kong BBC’nin John Sudworth bazıları göz yaşartıcı gaz, plastik mermi ve tutuklama korkuyorlar, maddi kazançları için dışarı tutmak istiyorum, ve diyalog açmak için zaman olduğunu düşünüyorum diyor.

Daha önce gruplar onlara saldırılar incelendi ve protesto siteleri zorla temizlendi olmasaydı onlar görüşmelerin hükümetin teklifini kabul edeceğini söyledi.

Taraflar görüşmelerin düzenlenecek gereken temel ilkeleri üzerinde anlaşamaması Ama resmi bir diyalog başlatılması konusunda tartışmalar durakladı.

Görüşmeler için Umut
Muhabirimiz numaraları kaç polis tarafından beklenen kuvvetli tahliye karşısında cesur bir son standı zevk yok gibi, son günlerde azaldı diyor.

Hong Kong İcra CY Leung polis toplumsal düzeni devam ettirmek için gerekli tüm önlemleri almak için bir sorumluluk vardı ki uyarı, gösterileri bitirmek için protestocuların üzerine aramıştı.

Öğrenci Hong Kong Federasyonu (HKFS) her zaman Pazartesi günü işe dönmek değil çalışanlar için hiçbir neden yok olduğunu ekleyerek, hükümet merkezinde erişimi muhafaza söyledi.

Protesto temyiz Hong Kong lideri

Tarih 30th Eylül 2014 Yazar Gamze Sayman YazdI 0 Yorum Kategori: Haber

Büyük kalabalıklar durma noktasına topraklarının bir bölümünü getirmeye devam Hong Kong lideri CY Leung, onların kampanya “derhal” durdurmak için demokrasi yanlısı protestocuları çağırdı.

Binlerce insan onlarca çeşitli alanlarda sokaklarda engelleme edilmiştir.

Protestocular Pekin, Hong Kong sonraki lideri için ücretsiz bir oy vermek istiyorum, bir şey Pekin reddetti.

Merkez Salı gecesi bizzat protestocuları karşılamak için Sayın Leung çağırdı İşgal.

Bir basın toplantısında, demokrasi yanlısı grup da acil araç geçmesine izin vermek için protesto alanlarda “insani koridorları” açacağını söyledi.

Sokaklar insanlar esas uyku ve temizleyerek, Salı günü nispeten sessiz.

Ama kalabalıklar 1 Ekim öncesinde Çin Ulusal Günü şişmeye ayarlanmış beklenen edildi. Çarşamba Komünist Çin’in kuruluşunu işaretleme ulusal bir bayramdır.

Hafta sonu polisin göz yaşartıcı gaz ve biber gazı kullanılan, ancak çevik kuvvet polisi yana çekilmiş olması ve protestocular sakin kalır.

Bazı okullar ve bankalar kapalı kentin önemli parçaları, protestocular tarafından bloke ediliyor.

Protestocular Bay Leung, başkanı, istifa etmek istiyorum.

Ama onun kaldırma, Hong Kong’un sonraki lideri yerine seçmenler tarafından değil, 2012 yılında gibi, bir komite tarafından seçilmiş olmanın anlamına geleceğini söyleyerek, onların taleplerini reddetmek için ortaya çıktı.

Protestolara polis müdahalesi kızdırdı öğrencilerin, Occupy Merkez grubun destekçileri ve diğerleri dahil – – O da protestoculara çağırdı eve gitmek için.

“Occupy Merkez kurucuları hareket kontrolü çıkıyorum eğer bunu durdurmak için, diyorlar ki defalarca söylemişti,” Bay Leung dedi.